top of page

הדרכה להכנת כלב תחש


במאי השנה הבטחתי לילד חמוד שאם לא יצא לי להעביר לו הדרכה, אפרסם הדרכה מפורטת לבניית דמות מעיסת נייר. מסיבות שונות ההדרכה נדחתה ורק שבוע שעבר יצא לי לצלם אותה. אז כאן אביא את כל ההדרכה בצורה מפורטת (אשמח לענות לשאלות).

שלב ראשון: מבנה

חומרים דרושים: עיתונים

מסקינגטייפ

שני גלילי נייר טואלט

חוט תייל/חוט חשמל

קאטר


החלטתי ללכת על עיצוב קצת לא שגרתי לכלב, זהו כלב עם טוויסט. אז במקום גליל ארוך של נייר מגבת אני משתמשת בשני גלילים של נייר טואלט.

תמונה שניה חיברתי את הגלילים בזווית הרצויה. עכשיו מתחילים לדחוס פנימה נייר עיתון לפי ההדגמות בשתי התמונות הנותרות. אני מעדיפה לעבוד עם חצאי עמוד מהעיתון העירוני הנגיש באותו רגע.

תמונה מספר 5 - סוגרים את הקצוות עם מסקינגטייפ.

תמונה 6 - התחלה של בניית ועיצוב הגוף. לעיצוב עדין אני לוקחת רצועה דקה של נייר עיתון ומקפלת אותה כמה פעמים עד לקבלת העובי הרצוי.

תמונה 7-9 עיצוב הגוף. אני מעבה את הגוף כדי לתת לו מבנה פחות גלילי. החלק הקידמי רחב יותר ונמוך יותר (בגלל הצלעות) מהחלק האחורי. תמונה 9 -צילום אחרון של הגוף.

עוברים לראש.

תמונה 10: מניחים ערמה של חצאי עמודים. ועושים כדור מהדף הראשון בערמה. תמונה 11: עוטפים את הכדור עם הדף השני. וממשיכים כך עד הגודל הרצוי. תמונה 12: אני אוהבת גודל של אגרוף בתור ראש.

חלק שני הכנת האף

תמונה 13: האף. אני בונה אותו לפי הרגש. במקרה הזה היות ומדובר בגרסא מצחיקה של תחש, האף יהיה ארוך מהרגיל וקצת דומה ללחמניה. אם מסתכלים על ראש של כלב, אז האף קצר יותר משאר הראש, אבל כאן בחרתי בהגזמה.


תמונה 14: אני מחברת את ראש לאף. ממקמת את האף יחסית בתחתית. בעזרת לחיצות על העיתון ניתן להוסיף מקום לעיניים. זה גם זמן טוב להוסיף גבות או תוי פנים מעניינים אחרים.


תמונות 15, 16 צוואר. לתחש צוואר קצר, ויחד עם החלקים שנכנסים לראש ולגוף אני משתמשת בחתיכת תייל באורך 7 סמ׳ בערך. כאשר 1.5 סמ׳ לכל כיוון נכנסים לגוף ולראש. אני מעבה את מרכז התייל כדי שיהיה נוח בהמשך.

תמונה 17, 18 חיבור ראש לצוואר. הראש מחובר בזווית כמודגם בתמונה הראשונה.

תמונות 19, 20 תייל לרגליים. כאן הבחירה נעשתה בצורה אקראית - כ 9 סמ׳ הפעם. קצה אחד קיפלתי ליצירת כף רגל (ההחלטה על אצבעות תבוא בהמשך). כף הרגל של כלב תחש יחסית גדולה, את עבודת העיבוי עשיתי עם עיתונים. * ניתן לצייר כפות רגליים על קרטון ולייצר כף רגל בנפרד מהרגל. אבל היות ומדובר ביצירה פשוטה ונחמדה הלכתי על משהו פשוט יותר (לפי דעתי).

תמונות 21, 22 חיבור הראש והרגליים לגוף. בחרתי בתנוחה בה הכלב מסתכל למעלה. לא רואים מהתמונה, אבל הראש גם מוטה בשובבות. את הרגליים מחברים בחלק התחתון של הגוף. מקפידים על הלמטה והלמעלה אחרת הכלב יראה עם רגליים בגב. את הצוואר מחברים בזווית לגוף ובגלל שזה תייל אז ניתן קצת לשחק עם הזוית אחרי החיבור ואפילו לתת לכלב להסתכל הצידה. אני מעבה את הצוואר אחרי החיבור, זה גם מחזק את החיבור.

תמונות 23-26 הכנת העיסה (הדרכה מפורטת ניתן למצוא פה)

אני עובדת עם פירורים כמעט יבשים. אחרי שאני מפוררת ביד אני מעבירה במעבד מזון ומקבלת כמעט אבקה. מוסיפה דבק לבן לפי הרגש (עד שהעיסה מרגישה כמו בצק, אבל לפני שהיא הופכת דביקה). אם אני צריכה לייצר "בדים" של עיסה אני מוסיפה קצת יותר דבק. אני מוסיפה כמות קטנה של שפכטל (ל"בדים" אני מוסיפה יותר). אם העיסה מרגישה דביקה, אני מוסיפה קצת קורנפלור.

תמונות 27, 28 הנחת עיסת בשכבה מאוד דקה. בלי כניסה לפרטים. צריכים להגיע לעור חלק יחסית. את העיסה אני מחליקה עם דבק טפטים.

ועכשיו בעזרתה הנדיבה של ביתי הוא גם מקבל צבע


ועכשיו אנחנו מכינים קוברה לבכור.

נתראה בפוסט הבא


528 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page